5 cech, jakie musi posiadać hotel biznesowy

Coraz bardziej popularna w Polsce staje się turystyka biznesowa. Aby wyjazd służbowy był pełen sukcesów warto zadbać o to, by warunki w jakich się zatrzymujemy i przeprowadzamy konferencję zaspakajały wszystkie potrzeby na najwyższym poziomie. Czym powinno charakteryzować się doskonałe miejsce na przeprowadzenie konferencji lub spotkania biznesowego – podpowiadamy poniżej.

  1. Wyposażenie sali konferencyjnej

Podczas bankietu lub konferencji przeprowadzanej w hotelu można z łatwością wyznaczyć kilka punktów, które są niezwykle istotne. Jednym z nich jest właściwie przygotowana sala konferencyjna. Dostęp do rzutnika, laptopa czy sieci bezprzewodowej obecnie jest niezbędnym minimum. Warto zadbać o to, aby w sali która wynajmujemy było także odpowiednie nagłośnienie (jeśli to konieczne) oraz sprzęt, który ułatwi nam przeprowadzenie spotkania.

  1. Smaczny catering

Organizując istotne spotkanie, które przewiduje zaproszenie uczestników na obiad warto przyłożyć szczególną uwagę do jakości serwowanego jedzenia. Najlepiej wcześniej dokładnie omówić menu z szefem kuchni lub zasięgnąć opinii osób, które wcześniej korzystały z usług danej firmy. Jeśli usługi cateringowe ma spełniać restauracja, wówczas warto wcześniej odwiedzić ją osobiście, skosztować dań i zobaczyć na jakim poziomie jest jakość obsługi.

catering

  1. Obsługa na najlepszym poziomie

Niezwykle istotną cechą, jaką powinien charakteryzować się miejsce, w którym organizujemy spotkanie biznesowe, to doskonała obsługa. Jako organizatorzy nie jesteśmy w stanie poprowadzić spotkania, bankietu czy też konferencji, jeśli nie będziemy posiadać wspaniałej obsługi. Nie jesteśmy w stanie wszystkiego dostrzec i dopilnować osobiście, dlatego niezwykle istotny jest zgrany i profesjonalny zespół, który sprawi, że spotkanie przebiegnie sprawnie.

  1. Wystrój sali

Przez wiele osób omijanym aspektem organizacyjnym jest ogólny wystrój sali. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak ważną rolę pełnią walory estetyczne miejsca, w którym odbywa się spotkanie. Wygodne fotele, funkcjonalne stoły to nie wszystko. Niezwykle istotne jest odpowiednie oświetlenie, możliwość dostosowania wielkości miejsca do potrzeb zaproszonych gości czy też  przemyślany wystrój. Te wydawać by się mogło drobne aspekty mają dużą wagę w ogólnym odbiorze spotkania.

hilton

  1. Ciekawa okolica

Podczas spotkania biznesowego, konferencji czy też bankietu często następuje taki moment, w którym zaproszeni goście chętnie wychodzą na zewnątrz zaczerpnąć świeżego powietrza lub pospacerować po okolicy. Planując dłuższe spotkanie warto wybrać takie miejsce, w którym goście będą mogli zachwycać się nie tylko wspaniałą organizacją, smacznym jedzeniem, ale także piękna okolicą.

Więcej informacji: http://www.hiltongdansk.pl/PL/spotkania_i_konferencje.html

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s