Conrad Hilton

Conrad Hilton był amerykańskim hotelarzem, założycielem sieci Hilton. Filantropijna działalność Hiltona była skutkiem przekonań katolickich matki. Hilton otrzymał wiele doktoratów University of Detroit (1953), De Paul University (1954), Barat College (1955), Adelphi College (1957), Sophia University w Tokio (1963) i Uniwersytetu w Albuquerque (1975). W 1957 roku opublikował swoją autobiografię, „Be My Guest”, można ją znaleźć w każdym hotelu Hilton.

Conrad Hilton – Dzieciństwo i wczesne życie

Conrad Hilton urodziła się 25 grudnia 1887 w San Antonio w stanie Nowy Meksyk. Jego ojciec był kupcem i wpływowym obywatelem San Antonio.  Młody Hilton uczęszczał do wielu szkół Goss Military Institute (Nowy Meksyk), College of Santa Fe i New Mexico School of Mines (obecnie Nowy Meksyk Tech). Był także członkiem międzynarodowej Tau Kappa Epsilon. W tym czasie rodzina przeniosła się do Kalifornii, ale w następstwie spowolnienia gospodarczego i utraty znacznej ilości pieniędzy, przenieśli się z powrotem do San Antonio.
W wieku 21 lat, Conrad Hilton rozpoczął pracę w sklepie swojego ojca. Wziął zarządzanie firmą w swoje ręce i pomnażał zyski.

Kariera i późniejsze życie

Conrad Hilton przykładał dużą uwagę do najlepszych nieruchomości. W 1945 r. nabył największy ówczesny hotel świata z 2673 pokojami. W 1954 r. stał się właścicielem prestiżowej sieci hoteli Statler, kosztującej 111 mln dol. W latach 30. XX w. w USA nasilał się kryzys, który doprowadził do bankructwa 81 proc. hoteli. Niedługo po tym jego nieruchomości zostały przejęte przez wierzycieli.

Fortuna Hilton

Podobno kryzys zmusił Hiltona do pożyczenia 300 dolarów od portiera hotelowego na jedzenie. Znalazł on artykuł o największym hotelu w Ameryce Waldorf-Astorii. Wyciął jego zdjęcie i trzymał pod szybą biurka. Co ciekawe w 1949roku udało mu się go zdobyć tym samym osiągając swój największy dotychczasowy cel.

Śmierć

Conrad Hilton zmarł w 1979 roku z przyczyn naturalnych. Miał 91 lat. Pochowany został na cmentarzu katolickim w Dallas, w Teksasie.

 

Więcej ciekawych informacji na stronie – http://www.hiltongdansk.pl/restauracje.html

Reklamy

Jeden komentarz na temat “Conrad Hilton”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s